„ Z BEZPIECZEŃSTWEM CI DO TWARZY ” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

„ Z BEZPIECZEŃSTWEM CI DO TWARZY ”

Dzisiaj Policjanci z Komisariatu Policji w Morawicy sierż. Tomasz Krężołek oraz Policjant Kieleckiej Drogówki sierż. Krzysztof Zawierucha zorganizowali wspólną akcje do której zaprosili uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzezinach.

Celem akcji było działanie profilaktyczne skierowane do kierujących pojazdami promując bezpieczną jazdę. Dzieci ze szkoły wręczały kierowcą ręcznie wykonane czerwone serduszka wraz hasłami dotyczącymi  bezpiecznej jazdy i zwracania uwagi na pieszych, a w szczególności dzieci w rejonach szkół. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w przeprowadzonej akcji. Na serduszkach widniały hasła których autorami były dzieci,  a zawarte w nich przesłanie było wymowną prośbą dzieci : „pamiętaj o innych ludziach na drodze”, „ nie bądź łoś zwolnij coś”,  „alkohol i kluczyki to złe połączenie” , „kochasz – zwolnij” , Twoje serce bije nie tylko dla ciebie –zwolnij” , „nie zmuszaj karetki do przyjazdu – zwolnij” , „ uważaj na dzieci”

            Podczas przeprowadzonej akcji kierowcy sami przyznawali, że takie akcje dają do myślenia i działają na wyobraźnię kierowców.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie bezpiecznej jazdy na drodze a zwłaszcza na przejściach dla pieszych w rejonach szkół.

 

Opr. KZ

Źródło: KMP w Kielcach

  • policjanci w trakcie akcji
  • policjanci w trakcie akcji
  • policjanci w trakcie akcji