Dzień Kobiet z policjantami kieleckiej drogówki - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Dzień Kobiet z policjantami kieleckiej drogówki

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach w Dniu kobiet odwiedzili panie w Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach.

Na początku spotkania, w nawiązaniu do obchodzonego święta, policjanci przedstawili pracę kobiet z kieleckiej drogówki wykorzystując przygotowaną z tej okazji prezentację multimedialną. dzięki zebranym prezentację multimedialną.

Podczas prelekcji o bezpieczeństwie funkcjonariusze kieleckiej drogówki zwrócili szczególną uwagę na przepisy, dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przypomnieli zebranym, że każdy swoim prawidłowym zachowaniem wpływa na bezpieczeństwo na drodze. Prelegenci podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych w bezpieczeństwie pieszych. W celu zobrazowania niebezpieczeństwa związanego z nieprzemyślanym przechodzeniem przez jezdnię, zgromadzeni obejrzeli krótki film, przedstawiający drogę hamowania pojazdu osobowego oraz ciężarowego, przestrzegając przed takim właśnie zachowaniem.

Policjanci  zademonstrowali zebranym kilka chwytów obezwładniających, dzięki którym można oswobodzić się podczas ataku napastnika. Wszystkim Paniom złożono życzenia wszelkiej pomyślności, szczęścia i realizacji zamierzonych planów.

W czasie spotkania uczestniczki otrzymały opaski odblaskowe oraz broszury informacyjno-szkoleniowe.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • Policjanci w trakcie spotkania
  • Policjanci w trakcie spotkania
  • Policjanci w trakcie spotkania