Bezpieczny Przedszkolak - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczny Przedszkolak

Dzisiaj policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odwiedziły najmłodszych z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Kielcach, aby porozmawiać z nimi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Na początku spotkania przedszkolaki nauczyły się zasad bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, jak poruszać się po drodze gdy nie ma chodnika oraz dlaczego tak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Po krótkiej lekcji ich wiedza została sprawdzona przez Spongeboba – podczas odpowiadania na pytania zawarte w tym multimedialnym materiale profilaktyczno-edukacyjnym dzieci  poprzez zabawę utrwaliły sobie zdobyte informacje. Nie zabrakło również rad dotyczących kontaktu z obcymi. Przedszkolakom przypomniano, że słodycze mogą brać tylko od rodziców i bliskich znajomych oraz, że nie wolno otwierać drzwi osobom, których nie znają. Funkcjonariuszki pokazały najmłodszym, jak się zachować w chwili spotkania z agresywnym psem oraz przypomniały numery alarmowe.

Podczas prelekcji przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem oraz wiedzą z zakresu poruszanych tematów, a na zakończenie otrzymały prezenty w postaci odblaskowych trójkącików.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • Bezpieczny Przedszkolak