Akademia Bezpiecznego Seniora - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Akademia Bezpiecznego Seniora

Dzisiaj w Klubie Seniora przy AL. Legionów w Kielcach odbyło się kolejne spotkanie w ramach ,,Akademii Bezpiecznego Seniora'', prowadzonej przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Po raz kolejny funkcjonariuszka kieleckiej drogówki spotkała się z seniorami aby przypomnieć o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Na spotkaniu zaprezentowała film obrazujący drogę hamowania pojazdu osobowego i ciężarowego, by uczulić pieszych na rozważne przechodzenie przez jezdnię. Mundurowa przypomniała seniorom, że uczestnictwo w zdarzeniu drogowym jako pieszy może doprowadzić do groźnych dla życia lub zdrowia skutków. Podczas prelekcji wyświetlono również spot „Nie zasłaniaj oczu”, przypominając numery alarmowe oraz jak prawidłowo zachować się gdy jest się uczestnikiem lub świadkiem zdarzenia drogowego. Funkcjonariuszka rozdała Seniorom między innymi ulotki zawierające informacje jak należy postąpić w nagłych przypadkach. Jak na każdym spotkaniu policjantka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach rozdała seniorom opaski odblaskowe i zwróciła uwagę, że widoczny pieszy to bezpieczny pieszy.

Organizowane spotkania w ramach Akademii Bezpiecznego Seniora mają na celu zwiększenie świadomości osób starszych na zagrożenia, które mogą ich spotkać w czasie korzystania z dróg oraz uzmysłowić jakie konsekwencje może nieść za sobą nieprzemyślane postępowanie.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach