Bezpiecznie w drodze do przedszkola - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpiecznie w drodze do przedszkola

Dzisiaj funkcjonariuszka kieleckiej drogówki odwiedziła dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 39 w Kielcach. Celem wizyty były zajęcia o bezpiecznym zachowaniu na drodze oraz jak wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia.

Podczas spotkania najmłodsi dowiedzieli się między innymi jak bezpiecznie poruszać się po ulicy, którą stroną drogi poruszać się gdy nie ma chodnika, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachować się w razie kontaktu z obcą osobą. Policjantka przypomniała przedszkolakom jak należy podróżować samochodem i jakie skutki może nieść za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. W czasie prelekcji policjantka uczyła dzieci jak zachowywać się by uniknąć zagrożeń, które mogą ich spotkać na drodze. Podczas spotkania przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem i aktywnością, chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania. Dzieci bez trudu wiedziały na jaki numer trzeba zadzwonić gdy ktoś potrzebuje pomocy oraz, że numer alarmowy nie służy do robienia żartów.

Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały opaski odblaskowe, by były widoczne w porze wieczorowo-nocnej jak również podczas spacerów z rodzicami.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach