Trwa „Akademia bezpiecznego seniora” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Trwa „Akademia bezpiecznego seniora”

Dzisiaj w Klubie Seniora przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Kielcach odbyło się kolejne spotkanie w ramach Akademii Bezpiecznego Seniora, prowadzonej przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Policjantka kieleckiej drogówki na organizowanych spotkaniach porusza przede wszystkim tematykę dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas dzisiejszej prelekcji zwróciła szczególną uwagę na zagadnienia z zakresu korzystania z przejść dla pieszych oraz przechodzenia w miejscach niedozwolonych. Policjantka z kieleckiej drogówki podczas rozmowy z uczestnikami, podkreślała jak ważną rolę w bezpieczeństwie pieszych pełnią elementy odblaskowe. W czasie spotkania funkcjonariuszka omawiała problematykę powstawania zdarzeń drogowych zarówno ze strony pieszych jak i kierujących. Seniorzy z dużym zainteresowaniem słuchali cennych porad i zapewniali że będą z nich korzystać. Spotkanie wzbogaciła przygotowana prezentacja multimedialna.

Po przeprowadzonej prelekcji i dyskusji nad podejmowanymi zagadnieniami każdy uczestnik spotkania otrzymał opaskę odblaskową oraz broszury informacyjne.

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach