Prowadziła samochód po narkotykach - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Prowadziła samochód po narkotykach

W minioną niedzielę bardzo wczesnym rankiem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli kierującą samochodem 28-latkę, która nie dość, że nie posiadała przy sobie dokumentów, to była pod wpływem narkotyków.

Cała sytuacja miała miejsce w niedzielę przed godziną 4 rano. Wtedy to patrol kieleckiej drogówki zatrzymał do kontroli osobowego VW, którego kierująca nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Jednak to nie jedyne przewinienie, które kobieta miała na swoim sumieniu. Szybko okazało się, że prowadziła ona pojazd nie mając przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia samochodu.

Jednak nadal to nie było wszystko, jeśli chodzi o jej niestosowanie się do obowiązujących przepisów prawa. Uwagę policjantów zwróciło również zachowanie 28-latki wskazujące, że może być pod wpływem narkotyków. Zapytana o to, potwierdziła i oświadczyła ponadto, że „paliła, pali i będzie palić marihuanę”. Wstępne badanie wykazało, że 28-latka zażyła najprawdopodobniej kokainę.

Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz przed sprawą w sądzie będzie miała ona czas  na zastanowienie się nad swoją postawą, ponieważ grożą jej poważne konsekwencje nie tylko karne ale i finansowe.

Opr. MT

Źródło: KMP w Kielcach