„Razem pomagamy w Walentynki” - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

„Razem pomagamy w Walentynki”

W Dniu Świętego Walentego policjantki Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wraz z pracownikami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach przeprowadziły wspólną akcję profilaktyczną.

Działania polegały na uświadamianiu pieszych, rowerzystów i kierowców jakie konsekwencje niosą za sobą zdarzenia drogowe. Podczas przeprowadzanej akcji informowano o czynnikach wpływających na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ponadto przypominano kierowcom o obowiązujących przepisach Ustawy Prawa o Ruchu Drogowym. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apelowali o oddawanie krwi, która jest najcenniejszym darem jaki możemy komuś ofiarować. Kierowcy z dużym zainteresowaniem wysłuchiwali cennych porad i zobowiązywali się do ich przestrzegania podczas codziennej jazdy.

W trakcie wspólnej akcji wiele osób uświadomiło sobie jak ważne jest oddawanie krwi oraz zdało sobie sprawę, że dzięki temu można uratować czyjeś życie, które każde z nas ma przecież tylko jedno.

 

OPR. IŁ/JŻ

Źródło: KMP w Kielcach