Razem pomagamy w Walentynki - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Razem pomagamy w Walentynki

W najbliższą niedzielę, 14 lutego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z pracownikami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach przeprowadzą wspólną Akcję Walentynkową.

W święto zakochanych policjanci kieleckiej drogówki wraz z pracownikami RCKiK w Kielcach będą uświadamiać m.in. kierowców, pieszych i rowerzystów o konsekwencjach zdarzeń drogowych.

Osoba, która dziś potrzebuje krwi też jest przez kogoś kochana. Jutro to ktoś kogo ty kochasz może jej potrzebować. Jeżeli kierowcy będą jeździć ostrożniej oraz stosować się do przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym, być może stacje krwiodawstwa zostaną odciążone, a osoby które potrzebują krwi otrzymają ją szybciej.

W minionym roku tylko w Kielcach doszło do ponad 6 tys. zdarzeń drogowych, w których zginęło aż 25 osób, a 913 zostało rannych. Praktycznie każda z tych osób potrzebowała krwi, której cały czas brakuje w RCKiK. Wspólne działania mają na celu zarówno uświadamianie, jak wielkie jest zapotrzebowanie na ten cenny dar oraz pokazanie skali zjawiska.

Oddając krew i przestrzegając przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym możesz i TY na tym skorzystać. Pamiętaj, że życie jest najcenniejszym darem. Nie odbieraj go, a dawaj.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach