Akademia bezpiecznego seniora - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Akademia bezpiecznego seniora

Dzisiaj w Klubie Seniora przy ul. Tujowej w Kielcach odbyło się pierwsze spotkanie w ramach „Akademii bezpiecznego seniora”, organizowanej przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Spotkania organizowane są w celu uświadomienia osobom starszym jakie niebezpieczeństwa mogą ich spotkać na drodze. Policjantka podczas prelekcji przypomniała uczestnikom przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych oraz wyjaśniła dlaczego są oni nazywani niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Funkcjonariuszka przypomniała o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym. Omówiła także, dlaczego warto jest je nosić również w miejscach nieoświetlonych, lub w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych i zmniejszonej widoczności. Podczas spotkania poruszono również kwestie przyczyn powstawania zdarzeń drogowych zarówno ze strony pieszych jak i kierujących oraz  ich konsekwencji. Spotkanie wzbogaciła prezentacja multimedialna, a wiele poruszanych zagadnień pobudzało do dyskusji. Uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe oraz broszury informujące o zagrożeniach mogących wystąpić na drodze.

Najważniejszym założeniem spotkań organizowanych w ramach „Akademii bezpiecznego seniora” jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz poprawa bezpieczeństwa.

 

Opr. J.Ż.

Źródło: KMP w Kielcach