W przedszkolu o bezpieczeństwie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

W przedszkolu o bezpieczeństwie

Dzisiaj kieleckie policjantki odwiedziły Przedszkole Samorządowe nr 39 w Kielcach, aby porozmawiać z dziećmi jak bezpiecznie zachowywać się na drodze oraz w domu.

Podczas spotkania funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz policjantka IV Komisariatu Policji w Kielcach przekazały dzieciom wiedzę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, którą stroną jezdni należy chodzić kiedy nie ma chodnika oraz jak zachować się podczas podróży samochodem. Przypomniano dzieciom, że nie wolno brać jakichkolwiek słodyczy lub „prezentów” od obcych ludzi, a także jak zachować się w takiej sytuacji. Przedszkolaki wiedziały, że nie otwiera się drzwi nieznajomym i tylko z rodzicami albo dorosłymi opiekunami wolno im wychodzić na spacery i wracać z przedszkola.

Na koniec spotkania przypomniano dzieciom numery alarmowe oraz rozdano opaski odblaskowe podkreślając, że należy je zawsze tak nosić aby być widocznym dla kierujących. Przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem oraz wiedzą z zakresu poruszanych tematów.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach