Zasady Fair-play i bezpieczeństwo podczas ferii zimowych - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Zasady Fair-play i bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

Kieleccy policjanci promowali zasady fair-play podczas spotkania z grupą piłkarzy juniorów drużyny Polonia Białogon w Mąchocicach Kapitulnych oraz rozmawiali o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

Funkcjonariusze rozmawiali dzisiaj z młodymi piłkarzami jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze w domu, czy na codziennych treningach piłkarskich, przypomnieli dzieciom również zasady fair-play. Podczas spotkania przekazywali wiedzę na temat bezpiecznych zachowań podczas ferii zimowych. Jak bezpiecznie poruszać się po drogach i jak wybierać miejsca do zabaw, by nie paść ofiarą skutków niebezpiecznych zachowań. Dzieci nie tylko dowiedziały się o tym, jak rozpoznawać sygnały nadawane przez policjanta, ale same chętnie chciały się nauczyć trudnej sztuki kierowania ruchem drogowym.

Policjanci przypominali także o elementach odblaskowych, mających wpływ na bezpieczeństwo pieszych na drodze. Uczestnicy spotkania zadawali wiele pytań policjantom, związanych nie tylko z bezpieczeństwem ale również z codzienną pracą policjantów.

 

Opr. KZ

Źródło: WRD KMP w Kielcach