Bezpieczeństwo na stokach i w drodze na zimowy wypoczynek - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczeństwo na stokach i w drodze na zimowy wypoczynek

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.

Działania obejmują kierujących pojazdami, którzy wybierają się na zimowy wypoczynek. Funkcjonariusze kieleckiej drogówki zwracają uwagę na sposób przewożenia sprzętu sportowego mocowanego na bagażnikach dachowych, jak również w pojeździe. Policjanci kontrolują również stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdu oraz czy osoby podróżujące w pojazdach stosują się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Mundurowi apelują do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, rozsądek oraz trzeźwość i przestrzegania przepisów obowiązujących na drodze.

Nie zapominajmy również o bezpieczeństwie osób znajdując się na stoku. Pamiętajmy aby nasze pociechy uprawiające sporty zimowe na stokach narciarskich, korzystały z kasków ochronnych. Mając na uwadze względy bezpieczeństwa pamiętajmy, że każda osoba, która nie ukończyła 16 roku życia ma obowiązek korzystania z kasku ochronnego.

Zakazane jest również korzystanie ze sportów zimowych na stoku będąc pod wpływem alkoholu lub środków odkażających. Pamiętajmy że zarządca stoku lub osoba przez niego wyznaczona ma prawo odmówić wstępu na obiekt oraz nakazać opuszczenie jego terenu. Jeżeli narciarz odmawia wykonania polecenia zarządcy, ma on prawo wezwać policję.

 

 

Opr. MB/KZ

Źródło KMP w Kielcach