Zimowy wypoczynek z teatrem Kubuś i policjantami - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Zimowy wypoczynek z teatrem Kubuś i policjantami

W ramach trwających ferii w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach rozpoczęły się spektakle poprzedzone rozmową dzieci z policjantami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Wczoraj funkcjonariusz kieleckiej drogówki mówił o zasadach poruszania się na drodze.

W Teatrze Lalki i Aktora Kubuś policjant uczył dzieci jak należy prawidłowo poruszać się po jezdni w przypadku kiedy nie ma chodnika oraz jak należy korzystać z przejścia dla pieszych zarówno w przypadku występowania sygnalizacji świetlnej, jak i bez niej. Przypomniał dzieciom o obowiązku korzystania z fotelika ochronnego podczas podróży samochodem, a także wskazywał najmłodszym jak wybierać bezpieczne miejsca do zabaw podczas trwających ferii i nie tylko.

Natomiast obecnym na spotkaniu opiekunom zwrócono szczególną uwagę na zagrożenia związane z oszustwami dokonywanymi na szkodę osób starszych.

Na koniec spotkania wszystkie dzieci dostały elementy odblaskowe, które noszone z pewnością będą miały bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo.

 

Opr. KZ

Źródło: KMP w Kielcach