Ferie z pasją - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Ferie z pasją

Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odwiedzili Gminny Ośrodek Kultury w Nowinach. Tematem spotkania było omówienie bezpieczeństwa osobistego oraz w ruchu drogowym.

Kieleccy policjanci w związku z feriami zimowymi, prowadzą działania profilaktyczne, promujące bezpieczne zachowania najmłodszych. Wczoraj odwiedzili dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowinach. Podczas spotkania przekazywali wiedzę na temat bezpiecznych zachowań podczas ferii zimowych. Jak bezpiecznie poruszać się po drogach  i jak wybierać miejsca do zabaw, by nie groziło im niebezpieczeństwo. Dzieci nie tylko dowiedziały się o tym, jak rozpoznawać sygnały kierowania ruchem przez policjanta ale i same chętnie chciały się tego nauczyć.

Policjanci przypominali im także o elementach odblaskowych, mających wpływ na nasze bezpieczeństwo. Najmłodsi nie skąpili pytań na temat pracy policjantów. Każde z nich otrzymało poradnik bezpiecznej i dobrej zabawy ze specjalną grą planszową.

Finałem wspaniałej zabawy była niespodzianka zorganizowana przez kieleckich policjantów pt. „Zostań młodym Detektywem” każdy z uczestników warsztatów mógł odbić swój ślad daktyloskopijny oraz zapoznać się z techniką zabezpieczania śladów, dzieci bardzo zainteresowało zabezpieczanie śladów. Na pamiątkę spotkania asp.szt. Dariusz Knap wykonał silikonowy odcisk podeszwy obuwia jednej z uczestniczek, który następnie przekazał organizatorom ferii.

 

Opr. D.K. / K.Z.