Bezpieczne Ferie 2016 r. - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Bezpieczne Ferie 2016 r.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi funkcjonariusze drogówki przypominają o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto w dniach 16 – 31.01 2016 r. w Kielcach funkcjonować będzie się stały punkt kontroli autokarów. Pamiętajmy, że rozsądek, rozwaga i ostrożność pozwolą każdemu radośnie i bezpiecznie spędzić ferie zimowe.

Ferie zimowe są okresem odpoczynku i realizacji różnych zainteresowań dzieci, dlatego ważne jest zapewnienie im bezpieczeństwa podczas zabaw. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przypominają, że brak odpowiedniej opieki nad dziećmi i młodzieżą może doprowadzić do powstawania licznych zdarzeń drogowych. Dbając o bezpieczeństwo, uświadamiajmy najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego by wybierali odpowiednie miejsca do zabaw, znajdujące się z daleka od ruchliwych ulic czy skrzyżowań. Mogą to być boiska sportowe, place zabaw czy ośrodki sportowo-rekreacyjne. Przypominajmy dzieciom i młodzieży podstawowe zasady poruszania się po drogach, zarówno w czasie spacerów jak i podróży samochodem czy autokarem. Pamiętając, że zmrok w porze zimowej zapada znacznie wcześniej, zadbajmy by w czasie poruszania się po drogach być widocznym dla kierujących, zakładając elementy odblaskowe.

Kontrole autokarów

W trakcie ferii zimowych w dniach 16.01 – 31.01 2016 r. w godz. 6:00-10:00 na parkingu przy stadionie przy ul. Ściegiennego w Kielcach znajdować będzie się stały punkt kontroli autokarów. Jeżeli zatem dzieci i młodzież wyjeżdżają na zimowe obozy, a przewoźnik nie jest nam znany, warto przed wyjazdem skierować taki autokar do punktu kontrolnego gdzie funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Ponadto Starostwo Powiatowe w Kielcach we współpracy z okręgowymi stacjami kontroli pojazdów organizuje w okresie zimowym akcję pod hasłem: „BEZPIECZNE FERIE”. Głównym założeniem prowadzonych działań ma być poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz dbanie o zdrowie jego uczestników, zwłaszcza dzieci i młodzieży. W tym celu, na wybranych stacjach diagnostycznych, dostępna będzie bezpłatna ocena stanu technicznego autokarów wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Bezpłatna ocena stanu technicznego autokaru wiozącego dzieci na zimowy odpoczynek będzie również dostępna na stacji kontroli pojazdów przy bazie MPK.

Pamiętajmy, że rozsądek, rozwaga i ostrożność pozwolą każdemu radośnie i bezpiecznie spędzić ferie zimowe.

 

Opr: JŻ

Źródło: KMP w Kielcach