Kierował pojazdem pod wpływem narkotyków - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Kierował pojazdem pod wpływem narkotyków

Dziś w nocy policjanci z Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli 21 –letniego kierowcę osobowego Audi. Po chwili okazało się, że młodzieniec był po wpływem narkotyków oraz posiadał „działkę” białego proszku, który wstępnie został zidentyfikowany jako amfetamina. Teraz mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat.

Cała sytuacja maiła miejsce tuż po godzinie 2 na ul. Piekoszowskiej w Kielcach. Wtedy to, policjanci kieleckiej drogówki, zatrzymali do kontroli osobowe audi, za którego kierownicą siedział 21 –letni mieszkaniec gminy Bieliny. Mundurowi po krótkiej rozmowie z mężczyzną przypuszczali, że może on być pod wpływem środków odurzających. W trakcie wykonywanych czynności młodzieniec przyznał, że brał narkotyki. Ponadto funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli zawiniątko z zawartości białego proszku, który posiadał przy sobie kierowca. Wstępne badania wykazały, że jest to amfetamina.

Po przeprowadzeniu badania na zawartość środków odurzających okazało się, że 21 –latek miał w organizmie zakazane środki.

Teraz mieszkaniec gminy Bieliny podpowie przed sądem, za kierowanie pojazdu mechanicznego pod wpływem środka odurzającego oraz posiadanie narkotyku. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat.    

 

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach