Chrońmy nasze życie na drodze - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Chrońmy nasze życie na drodze

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach apelują do niechronionych uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozsądku i trzeźwości podczas korzystania z dróg.

Miniony rok na drogach powiatu kieleckiego był bezpieczniejszy w porównaniu z latami ubiegłymi. Widoczny jest spadek liczby zdarzeń drogowych. Jednakże analizy wskazują, że na świętokrzyskich drogach 40 % ofiar śmiertelnych to piesi.

Dlatego kolejny raz kielecka drogówka przypomina, że piesi nie bez przyczyny nazywani są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W chwili zdarzenia pojazd uderza bezpośrednio w ciało człowieka.

Tylko wczoraj doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pieszych znajdujących się pod wpływem alkoholu. Działa on negatywnie na ośrodkowy układ nerwowy każdego z nas. Osoba znajdująca się pod jego wpływem ma opóźnioną reakcje ruchową i w chwili wystąpienia zagrożenia nie będzie ona potrafiła odpowiednio zareagować. Poruszanie się po drogach znajdując się w stanie nietrzeźwości może stworzyć bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.

Zadbajmy o własne bezpieczeństwo, poruszając się jako piesi bądźmy trzeźwi, zachowajmy zdrowy rozsądek, bądźmy widoczni i przede wszystkim przestrzegajmy przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach