Daj sygnał kierowcy noś odblaski - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Daj sygnał kierowcy noś odblaski

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach po raz kolejny przypominają i apelują o korzystanie z elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Od 31 sierpnia 2014 r. wprowadzony został obowiązek korzystania z elementów odblaskowych przez każdego pieszego poruszającego się po zmierzchu drogą w obszarze niezabudowanym. Jednak nie każdy pieszy ten stosuje się do tego obowiązku, stwarzając tym samym zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla kierujących. Policjanci kieleckiej drogówki w trosce o bezpieczeństwo pieszych na drogach powiatu kieleckiego, rozpoczęli akcję informacyjną włączając w nią również kierujących. W trakcie kontroli mundurowi będą wręczać kierującym naklejki z napisem „Daj sygnał kierowcy noś odblaski” którą można umieścić na tylnej szybie pojazdu. Kierowca również może przypominać o istniejącym obowiązku, a zarazem zwracać uwagę również pasażerom swojego pojazdu, by po wyjściu z auta zakładali elementy odblaskowe.

Akcja „Daj sygnał kierowcy noś odblaski” ma na celu poprawienie bezpieczeństwa pieszych, nie bez przyczyny są oni bowiem nazywani niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Osoby poruszające się pojazdem chroni szereg systemów bezpieczeństwa które posiada auto. Jedyną ochroną pieszego w kontakcie z pojazdem jest tylko odzież, która nie uchroni osoby przed skutkami wypadku.

Policjanci kieleckiej drogówki apelują również do kierujących, by umieszczali naklejki na tylnej szybie swojego pojazdu, mogą bowiem dzięki temu uratować czyjeś życie.

 

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach