Pędził 172km/h w terenie zabudowanym - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Pędził 172km/h w terenie zabudowanym

W minioną niedziele policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach na ul. Ściegiennego zatrzymali do kontroli 28 –letniego kierowcę osobowego Audi. Mężczyzna w terenie zabudowanym w miejscu gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 70 km/h, jechał o 102 km/h za szybko. W takim przypadku funkcjonariusze obligatoryjnie zatrzymują kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące.

W Wigilię od godziny 6:00 rozpoczęły się działania „Bezpieczny Weekend”, które trwały do niedzieli do godziny 22:00. W tym czasie funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na kierujących pojazdami.  Pomimo wielu apeli o zachowanie rozsądku oraz bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego nie brakowało osób, które popełniły wykroczenia bezpośrednio zagrażające bezpieczeństwu innym uczestnikom ruchu.

W niedzieli przed godziną 20 na ul. Ściegiennego w Kielcach, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zauważyli bardzo szybko poruszające się osobowe audi. Wykonany pomiar prędkości wykazał, że w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 70 km/h, pędził aż 172 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, iż za kierownicą Audi TT siedział 28 –latek, który przyznał, że zagapił się i nie patrzył na swój prędkościomierz.

Za popełnione wykrocznie kierowca został ukarany mandatem karnym oraz zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.  

 

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach