Nowe urządzenia dla kieleckiej drogówki - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Nowe urządzenia dla kieleckiej drogówki

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Kielcach Komendant Miejski Policji insp. Artur Bielecki wspólnie z naczelnikiem kieleckiej drogówki kom. Tomaszem Janikiem, odebrali przekazane przez Starostę kieleckiego dwa urządzenia do badania stanu trzeźwości. Sprzęt zakupiony ze środków finansowych Starostwa Powiatowego będzie wykorzystany do badania stanu trzeźwości już w trakcie nadchodzącego świątecznego weekendu.

Urządzenia do badania stanu trzeźwości będą wykorzystywać policjanci kieleckiej drogówki. Mając na uwadze okres nadchodzących świąt i przypadający z tej okazji długi świąteczny weekend, pozyskane urządzenia pozwolą na przebadanie stanu trzeźwości większej liczby skontrolowanych kierowców.  Nowe urządzenia zakupione z budżetu starostwa przyczynią się do wyeliminowania większej liczby nietrzeźwych kierowców, jak również pozwolą na sprawniejsze skontrolowanie większej liczby kierujących nie tylko w trakcie trwania akcji trzeźwość, ale również w trakcie codziennej służby. Dodatkowo Starosta przekazał policjantom maskotki, które funkcjonariusze będą wręczać dzieciom uczestniczącym w wypadkach drogowych. Pozwoli to, choć w niewielkim stopniu zmniejszyć ich stres po wypadku.

Starosta kielecki w trakcie przekazania urządzeń przypomniał, że poprawa bezpieczeństwa na drogach regionu kieleckiego jest wspólnym zadaniem władz samorządowych i policji. 

Opr. MB

Źródło. KMP w Kielcach