Pędził 104 km/h - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Pędził 104 km/h

Pomimo wielu apeli nadal nie brakuje kierowców, którzy swoim zachowaniem świadomie stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Dziś funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymał do kontroli 28 –letniego kielczanina, który w terenie zabudowanym pędził swoim pojazdem z prędkością 104km/h. Z uwagi na popełnione wykroczenie musiał on czasowo przegnać się ze swoim prawem jazdy.

Świętokrzyscy policjanci, na co dzień czuwają na bezpieczeństwem pieszych oraz wszystkich kierujących pojazdami. Pomimo wielu apeli nadal nie brakuję osób, które w rażący sposób łamią przepisy prawa o ruchu drogowym. Dziś policjant z kieleckiej drogówki w miejscowości Zagrody zatrzymał do kontroli szybko poruszającego się kierowcę pojazdu KIA. Wykonany pomiar wykazał, iż w miejscu, gdzie dopuszczalna jest prędkość 50 km/h, jechał on o 54km/h za szybko.

Okazało się, że za kierownicą siedział 29 –letni kielczanin, który śpieszył się na biznesowe spotkanie do Krakowa.  Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym, a także musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypominamy!

Od 18 maja 2015 r. obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym i zgodnie z art. 135 ust. 1a. Policjant zatrzyma prawo jazdy w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

 

Opr. DJ

Źródło: KMP w Kielcach


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.27 MB)