Apelujemy o ostrożność na drogach - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Apelujemy o ostrożność na drogach

W okresie świątecznym i noworocznym policjanci kieleckiej drogówki apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiedzialności podczas podróży. W tym wyjątkowym czasie nie możemy zapominać o bezpieczeństwie własnym i innych osób.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach podczas pełnienia służby zwracać będą szczególną uwagę na: stan trzeźwości kierujących, przekraczanie dopuszczalnej  prędkością, prawidłowy przewóz osób ze szczególnym uwzględnieniem dzieci oraz stan techniczny pojazdów. Działania ukierunkowane będą również niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy zawsze powinni pamiętać o przechodzeniu przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych, stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej oraz korzystaniu z elementów odblaskowych.

Natężenie ruchu w okresie świątecznym jest większe, a nieodpowiedzialnych kierowców nie brakuje. Dlatego wybierając się w dalszą podróż bądźmy wypoczęci, nie spieszmy się, by bezpiecznie dotrzeć do celu.

Mundurowi pełniąc służbę na głównych ciągach komunikacyjnych, będą monitorować natężenie ruchu. W przypadku dużych zatorów na drodze będą podejmować ręczną regulację ruchem. Pamiętajmy zatem aby stosować się do poleceń i sygnałów wydawanych przez policjanta.

Policjanci Kieleckiej drogówki apelują o rozwagę, trzeźwość, rozsądek i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

 

Opr: JŻ/ KZ

Źródło: KMP w Kielcach