Kierowco! Parkuj odpowiedzialnie - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

Kierowco! Parkuj odpowiedzialnie

W związku ze zbliżającymi się świętami policjanci kieleckiej drogówki apelują do kierujących o prawidłowe parkowanie swoich pojazdów, zwłaszcza w rejonach centrum handlowych i marketów.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przypominają, że zgodnie z artykułem 46 ustawy prawo o ruchu drogowym „zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia”. W okresie przedświątecznym, przy znacznie zwiększonym natężeniu ruchu, każde nieprawidłowe zatrzymanie i postój powodują utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych oraz mogą być przyczyną powstawania zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że brak wolnego miejsca na parkingu nie uprawnia nas do parkowania w miejscach do tego nie przeznaczonych. Zadbajmy również o bezpieczeństwo najbliższych pamiętając aby pasażerowie a szczególnie dzieci wsiadały i wysiadały z naszego pojazdu zawsze od strony chodnika lub pobocza.

Szczególnie w okresie przedświątecznym wszyscy kierujący powinni uzbroić się w cierpliwość i wyrozumiałość, zachowując rozwagę i zdrowy rozsądek by bezpiecznie dotrzeć do celu.

 

Opr. KZ

Źródło: KMP w Kielcach