,,Dzień odblasku'' w szkole - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

,,Dzień odblasku'' w szkole

Wczoraj świętokrzyscy policjanci odwiedzili Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie, gdzie odbyło się spotkanie edukacyjne pt. "Dzień odblasku". Miało one na celu popularyzację przepisów, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, sposobów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz naświetlenie dzieciom i młodzieży źródeł zagrożeń w miejscu ich przebywania (szkoła, dom, gospodarstwo domowe, szkolnych, droga do i ze szkoły), przewidywanie i unikanie potencjalnych zagrożeń, współpraca między instytucjami w zakresie edukacji na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia dzieci uczęszczających do Zespołu Szkół w Sukowie.

Tego typu spotkanie edukacyjne odbywa się  raz w miesiącu. Podczas warsztatów można nabyć umiejętności praktyczne np.  z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wzbogacić własną wiedzę teoretyczną. Pomóc mają w tym spotkania z ludźmi, którzy o bezpieczeństwie wiedzą bardzo dużo. „Niecodziennym gościem” grudniowego spotkania byli: st. asp. Artur Putowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, mł. asp. Robert Nyga  z Wydziału Ruchu Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz mł. asp. Mariusz Bednarski z Zespołu Prasowego  Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którzy poparli ideę spotkania i przybliżyli istotę noszenia elementów odblaskowych jako symbolu „mody na własne bezpieczeństwo”.

Szkolny Koordynator Bezpieczeństwa przy współpracy z policjantami kieleckiej drogówki oraz ratownikiem medycznym, wcielili się w rolę prowadzących zorganizowane przedsięwzięcie.

Opr. RN

Źródło:  WRD KWP w Kielcach