O bezpieczeństwie na drodze na terenie gmin - Ruch drogowy - KMP Kielce

Ruch drogowy

O bezpieczeństwie na drodze na terenie gmin

W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Kielcach, rozpoczęli cykl spotkań z mieszkańcami gmin powiatu kieleckiego. Tematem rozmów są zdarzenia drogowe do jakich dochodzi z udziałem pieszych i rowerzystów.

Celem spotkań z mieszkańcami gmin jest przypomnienie, obowiązujących zmian przepisów dotyczących ruchu drogowego. Policjanci uświadamiali pieszym i rowerzystom jak dbać o bezpieczeństwo poruszając się po drogach.

Od początku miesiąca spotkania odbyły się już na terenach gmin Piekoszów, Mniów, Chmielnik i Morawica. Jednym z ważniejszych poruszanych zagadnień, był obowiązek korzystania z elementów odblaskowych, oraz bezpieczeństwie rowerzystów. Mundurowi zwrócili się również z apelem do kierujących o rozwagę, trzeźwość i rozsądek podczas kierowania pojazdami.

Spotkania będą miały na celu uświadomienie zgromadzonych, jakie zagrożenia czyhają na użytkowników dróg, jeśli nie zadbamy o to by być widocznym po zmierzchu.

 

Opr. JŻ

Źródło: KMP w Kielcach

  • Policjant w trakcie spotkania