W Chrustach odrobili lekcję z bezpieczeństwa - Prewencja - KMP Kielce

W Chrustach odrobili lekcję z bezpieczeństwa

Data publikacji 22.01.2016

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej oraz Miejskiej Policji w Kielcach z okazji „Dnia Babci i Dziadka” odwiedzili seniorów w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrustach gm. Zagnańsk. W trakcie spotkania mundurowi poruszyli zagadnienia związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

Po projekcji autorskiego filmu KWP w Kielcach „Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze” oraz prezentacji multimedialnych omówiono najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem pieszych, wskazywano na potrzebę noszenie elementów odblaskowych.

Następnie sierż. Katarzyna Szajowska-Sanecka z KMP w Kielcach przestrzegała przed oszustami wyłudzającymi pieniądze na różne sposoby od starszych ludzi. Najczęściej podszywają się za członków rodziny, a także za policjantów. Dodała również, że Biuro Informacji Kredytowej alarmuje o nasilającej się kradzieży dokumentów tożsamości osób po 60 roku życia. Oszuści wykorzystują dane zaciągając pożyczki, które w rezultacie spłacane są przez uczciwych seniorów. Dlatego na spotkaniu wiele mówiono o  integracji osób starszych  z młodym pokoleniem. Wspólne rozmowy, biskie więzi rodzinne, wzajemne wsparcie, a nie alienacja od innych, z pewnością wniosą większe poczucie bezpieczeństwa i spokoju.

Wszystkich uczestników spotkania policjanci obdarowali elementami odblaskowymi, a  mieszkańcy Chrust obiecali je nosić.

 

Opr. AZB

Źródło: KWP w Kielcach