Aktualności
Rozmiar czcionki
-
XII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych z udziałem kieleckich policjantów
W miniony weekend w Suchedniowie odbyły się XII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Badmintonie. W rywalizacji wzięli udział funkcjonariusze Straży Pożarnej, Policji, Służby Więziennej, Lasów Państwowych oraz żołnierze Wojska Polskiego. W zmaganiach wzięli udział policjanci z kieleckiej komendy mł. asp. Karolina Wiśniewska oraz asp. Łukasz Kubicki, którzy zajęli miejsca na podium.
Dodano: 01.10.2024 -
„Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” – inauguracja akcji „Świeć Przykładem – Noś Odblaski!”
1 października Policja już po raz kolejny realizuje inicjatywę pn. „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”, która zainauguruje akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem – Noś odblaski”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Akcja potrwa od 1 października 2024 r. do końca roku.
Dodano: 01.10.2024 -
Długa lista zarzutów dla 25-latka
9 zarzutów w tym m.in. rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, groźby oraz czynna napaść na funkcjonariuszy, usłyszał w sobotę 25-letni kielczanin. Mężczyzna, który był również poszukiwany przez sąd „wpadł” w ręce mundurowych z Komisariatu Policji III w Kielcach w czwartkowe popołudnie. Oprócz zaległego wyroku mężczyzna odsiedzi również trzy miesiące aresztu tymczasowego, który zastosował wobec niego sąd.
Dodano: 30.09.2024 -
Duże zabezpieczenie – mecz ekstraklasy
Dzisiejszy mecz 9 kolejki PKO BP Ekstraklasy rozgrywany na Exbud Arenie to nie tylko widowisko sportowe ale i wytężona praca funkcjonariuszy. Świętokrzyscy funkcjonariusze wspierani przez kolegów z Łodzi dołożyli wszelkich starań, aby jego zabezpieczenie było na najwyższym poziomie. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców – nie tylko wokół stadionu i na trasach dojazdowych, ale także w całym mieście.
Dodano: 29.09.2024 -
Kierował na podwójnym gazie, został ujęty
Spore kłopoty czekają 70-letniego kielczanina. Nie dość, że spowodował kolizję to jeszcze, na domiar złego, kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. 70-latek „wpadł” w ręce policjantów po tym jak został ujęty przez świadków tego zdarzenia.
Dodano: 27.09.2024 -
Nadeszła jesień, nie zapominaj o odblaskach
Jesień zagościła już na dobre i pomimo tego, że rozpieszcza nas dość wysokimi temperaturami w ciągu dnia to nieunikniony jest fakt, że z każdym dniem coraz szybciej zapada zmrok. W sposób szczególny dotyczy to niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są grupą bardzo narażoną na uczestniczenie w wypadkach komunikacyjnych, w wyniku których często odnoszą poważne obrażenia. Dlatego tak ważne jest, aby zarówno piesi i rowerzyści pamiętali o tym, jak wielki wpływ na ich własne bezpieczeństwo mają oni sami. Wystarczy przecież założyć na siebie elementy odblaskowe, aby być bardziej widocznym i w ten sposób o wiele bardziej bezpiecznym na drodze.
Dodano: 27.09.2024 -
Podziękowania dla policyjnych wodniaków
Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Grzegorz Napiórkowski podziękował dziś mundurowym z naszego garnizonu za wzorowe wykonywanie swoich obowiązków związanych ze służbą na zbiornikach wodnych. Wyróżnienia od szefa świętokrzyskich policjantów otrzymali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Komendy Powiatowej Policji w Końskich, Komendy Powiatowej Policji w Staszowie oraz z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, którzy w wakacje dbali o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Warto dodać, że w ostatnim czasie ci policjanci zaangażowani byli w pomoc na terenach dotkniętych powodzią, gdzie wykorzystywali wyszkolenie i doświadczenie zdobyte w służbie na wodzie.
Dodano: 25.09.2024 -
„Odbierak” w rękach świętokrzyskich policjantów
Nawet 8 lat za kratami może spędzić 25-latek, którego w poniedziałek na Śląsku zatrzymali świętokrzyscy policjanci. Mężczyzna ten jest podejrzany o udział w oszustwie zorganizowanym pod legendą wypadku spowodowanego przez rzekomego syna seniorki z Kielc. Rzecz działa się pod koniec sierpnia tego roku, wtedy łupem oszustów padło łącznie 45000 złotych, biżuteria oraz złote monety.
Dodano: 25.09.2024 -
Profilaktyczny czwartek w Bibliotece
W minionym tygodniu Dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji IV we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie oraz Wojewódzką Biblioteką Publiczną przeprowadził w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach prelekcję z członkami Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego nr 2 pod hasłem „Profilaktyka uzależnienia od komputera i internetu jako wyzwanie dla rodziców".
Dodano: 25.09.2024 -
Bezwzględne więzienie za złamanie sądowego zakazu
36-latek został zatrzymany w sobotę. W jego organizmie było blisko 1,5 promila alkoholu kiedy kierował samochodem. Ciążyły już na nim trzy zakazy prowadzenia pojazdów. Wczoraj mieszkaniec gminy Sobków usłyszał na sali sądowej m. in. wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności.
Dodano: 24.09.2024