Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Niechlubne wyczyny 37 – latka za kierownicą
Mając blisko trzy promile wsiadł za kierownicę, auta, którym ruszył w miasto, mowa tu o 37 – letnim kielczaninie, którego niechlubne wyczyny z kierownicą nie uszły uwadze innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki ich reakcji został ujęty i przekazany stróżom prawa.
Dodano: 18.02.2025 -
Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości, zostali zatrzymani
Kryminalni z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób kieleckiej komendy w gminie Miedziana Góra zatrzymali w piątek 39-letniego mieszkańca gminy Bieliny. Mężczyzna ten był poszukiwany listem gończym za oszustwo. Skazany pożegnał się z wolnością na 1 rok i 6 miesięcy. Tylko od czwartku do piątku kieleccy policjanci zatrzymali łącznie 19 osób, które były poszukiwane, w tym 4 obcokrajowców, którzy uchylali się od odbycia zasądzonej kary za popełnione przez nich czyny czyny.
Dodano: 18.02.2025 -
Nowi komendanci kieleckich komisariatów
Dzisiaj pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach mł. insp. Wojciech Król powierzył obowiązki czterem nowym komendantom komisariatów miejskich. Z dniem 17 lutego obowiązki Komendanta Komisariatu Policji I w Kielcach pełni podinsp. Rafał Radomski. Z kolei mł. insp. dr Artur Pisarek będzie od dziś dowodził Komisariatem Policji II w Kielcach. Stanowisko Komendanta Komisariatu Policji III w Kielcach objął podinsp. Łukasz Sarna, a obowiązki na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji IV w Kielcach od dziś pełni kom. Marcin Kania.
Dodano: 17.02.2025 -
Święto Służby Cywilnej w kieleckiej komendzie
17 lutego pracownicy cywilni i administracyjni w naszym kraju obchodzą swoje święto. Podkreślając znaczenie korpusu służby cywilnej również dla bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu, dzisiaj kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspólnie z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów zorganizowało krótkie spotkanie. Zebranych powitał szef kieleckich stróżów prawa mł. insp. Wojciech Król, który w swoich słowach wyraził wdzięczność wszystkich mundurowych dla pracy służby cywilnej.
Dodano: 17.02.2025 -
Dwaj bracia, którzy mieli całkiem sporo na sumieniu
Nie dość, że był nietrzeźwy, to kierował pojazdem na zakazie i posiadał narkotyki. Mowa tu o 33 – letni mieszkańcu naszego powiatu, którego w niedzielę zatrzymali chęcińscy policjanci. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,8 promila, a narkotyk to najprawdopodobniej amfetamina. Koniec końców mężczyzna został zatrzymany, podobnie jak jego brat, który był poszukiwany i wpadł w ręce policjantów podczas czynności w związku z interwencją wobec 33 - latka.
Dodano: 17.02.2025 -
Jechał na zakazie i podwójnym gazie, trafił przed sąd w trybie przyspieszonym
Sześć miesięcy bezwzględnego więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, świadczenie pieniężne i zapłata równowartości auta, jakie prowadził – taki wyrok usłyszał w niedzielę 25 - latek, którego zatrzymali policjanci z kieleckiej drogówki, gdy w piątkowy wieczór pijany jechał samochodem ulicą Ściegiennego w Kielcach.
Dodano: 17.02.2025 -
Kierowco pamiętaj - „Nie rozlewaj krwi na drodze’’
Policjanci ze świętokrzyskiej drogówki wspólnie z przedstawicielami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach, oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, już po raz kolejny przeprowadzili akcję profilaktyczno – edukacyjną pod hasłem „Nie rozlewaj krwi na drodze”.
Dodano: 14.02.2025 -
Zbiorów nie będzie! Zlikwidowane 3 plantacje konopi
27-latek z zamiłowaniami do uprawy nielegalnych roślin pożegnał się wczoraj z wolnością. Wszystko za sprawą skutecznych działań funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy. W sprawie zabezpieczone zostało ponad 140 krzewów konopi innych niż włókniste, 3 plantacje oraz 10 kilogramów suszu marihuany.
Dodano: 14.02.2025
-
Podziękowania dla dzielnicowego asp. Jakuba Dobosza
Wczoraj w Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy odbyły się uroczystości związane z rocznicą urodzin patrona, w wydarzeniu brał udział dzielnicowy z Komisariatu Policji w Morawicy. Podczas uroczystości, na ręce dzielnicowego asp. Jakuba Dobosza zostały wręczone podziękowania od dyrekcji szkoły za szczególne zaangażowanie w życie placówki. Taka forma podziękowań daje satysfakcję z wykonywanych obowiązków, a także motywuje do dalszego działania na rzecz społeczeństwa.
Dodano: 13.02.2025 -
Kieleccy policjanci podsumowali 2024 rok
Dzisiaj w Sali Narad im. nadkom. PP Wacława Gocławskiego odbyła się odprawa podsumowująca ubiegły rok pracy funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Podczas wydarzenia z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Zbigniewa Nowaka zostały omówione efekty pracy kieleckich policjantów w 2024 roku oraz przedstawione cele i priorytety na ten rok.
Dodano: 13.02.2025