Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ukradł puszkę z gotówką, został zatrzymany
Wykorzystał chwilę nieuwagi 24 – latka i ukradł puszkę z zawartością gotówki w kwocie 1100 złotych. Mowa tu o 35 – letnim kielczaninie, którego zatrzymali wczoraj funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Kielcach. Mężczyzna całą gotówkę wydał, nie zmienia to jednak faktu, że przyjdzie mu odpowiedzieć za kradzież.
Dodano: 18.09.2025 -
Kieleccy policjanci przejęli nielegalne oprogramowanie
Kieleccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą na przestrzeni ostatniego miesiąca zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 36 do 53 lat. Cała trójka jest podejrzana o używanie nielegalnego oprogramowania do naprawy sterowników samochodowych marki Scania. Jak szacują policjanci działalność mężczyzn naraziła firmę na starty o wartości blisko 300 000 złotych.
Dodano: 18.09.2025 -
Rywalizowali o tytuł najlepszego policjanta, oskarżyciela publicznego
Sierż. szt. Małgorzata Pięta z Komisariatu Policji II w Kielcach oraz podkomisarz Jakub Krempic z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym to najlepsi oskarżyciele publiczni, którzy w październiku będą reprezentowali kielecką komendę w etapie wojewódzkim konkursu na najlepszego oskarżyciela publicznego.
Dodano: 17.09.2025 -
Chciał uchronić oszczędności, finalnie je stracił
Oszuści nie próżnują i wykorzystują naszą obawę przed utratą pieniędzy czy troskę o bliskich, aby zasilić swoje konto. Pomimo licznych apeli niestety, są osoby które w chwili utraty swojej czujności dają się omamić i wierzą w różne historie, które telefonicznie opowiadają oszuści podszywający się pod osobę bliską, funkcjonariusza czy pracownika banku. Niestety tak było w przypadku 78 – letniego mieszkańca miasta, który po rozmowie z fałszywym policjantem stracił 50 000 złotych.
Dodano: 17.09.2025 -
Rywalizowali w strzelectwie
W sobotę na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Okręglicy koło Sieradza odbył się VI Turniej Strzelecki Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, w których garnizon świętokrzyski reprezentowali trzej funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
Dodano: 16.09.2025 -
Nielegalna plantacja zlikwidowana przez policjantów z Kielc
Marihuanę wartą 300 000 złotych zabezpieczyli funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. To kolejna duża realizacja mundurowych z tego wydziału. Rzecz działa się w minioną środę w gminie Biłgoraj, w województwie lubelskim. Kieleccy stróże prawa na terenie jednej z tamtejszych posesji zabezpieczyli 6 kilogramów nielegalnego suszu oraz 78 krzaków konopi innych niż włókniste.
Dodano: 16.09.2025 -
Kierowco, noga z gazu!
Nie od dziś wiadomo, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Łamiąc obowiązujące ograniczenia prędkości znacznie skracamy nasz czas na reakcję na to, co dzieje się przed nami na drodze, a to niejednokrotnie ma tragiczne skutki. Aby wystudzić zapędy niektórych kierujących na drogach naszego regionu pojawiają się policjanci z drogówki wyposażeni w videorejestratory.
Dodano: 16.09.2025 -
ROADPOL SAFETY DAYS 2025. Bezpieczeństwo zaczyna się od nas samych
W dniach 16-22 września 2025 r. - podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności, na drogach całej Europy odbędą się działania w ramach kampanii ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Organizowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego (ROADPOL) i wspierana przez Komisję Europejską oraz Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC), akcja ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drogach, w szczególności walkę z agresją drogową oraz redukcję liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym do zera.
Dodano: 16.09.2025 -
Jeździsz hulajnogą? Nie zapominaj o swoim bezpieczeństwie!
Hulajnoga elektryczna to wygodny i szybki środek transportu. Aby jednak ten konkretny pojazd był bezpieczny, nie możemy zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują nas w przestrzeni ruchu rogowego.
Dodano: 12.09.2025 -
Kontrabanda w domu 60-latka
W miniony czwartek kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 60-latka. W trakcie czynności funkcjonariusze w miejscu zamieszkania mężczyzny ujawnili blisko 13 000 sztuk papierosów oraz krajankę tytoniową, wszystko bez polskich znaków akcyzy.
Dodano: 12.09.2025