Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dała się oszukać
Przestępcy wciąż szukają ofiar, od których chcą wyłudzić pieniądze. Wykorzystują zaufanie społeczeństwa do mundurowych. 76-latka odebrała telefon od rzekomego policjanta, który doprowadził do utraty mienia w wysokości 100 tysięcy złotych.
Dodano: 22.09.2023 -
Z kontroli drogowej trafił do aresztu
O dużych problemach może mówić 49-letni mieszkaniec Kielc, który dziś o poranku przekroczył dozwoloną prędkość w centrum miasta. Funkcjonariusze kieleckiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd osobowy, którego kierujący jak się później okazało był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
Dodano: 20.09.2023 -
Nietrzeźwy spowodował kolizję
Wczoraj w ręce policjantów kieleckiej drogówki wpadł 43-letni mieszkaniec gminy Strawczyn, który nie dość że spowodował kolizję i zbiegł z miejsca zdarzenia, to jeszcze kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Dodano: 20.09.2023 -
Sadzonki konopi w mieszkaniu 33-latka
W minioną niedzielę funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy zatrzymali 33- latka. Kielczanin usłyszał zarzut uprawiania konopi innych niż włókniste oraz posiadanie narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 20.09.2023 -
Policyjne działania „Prędkość”
W środę, 20 września br. Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.
Dodano: 20.09.2023 -
Kolejne problemy poszukiwanego
Najbliższe 3 lata i 8 miesięcy spędzi w więziennej celi zatrzymany przez kieleckich policjantów 42-latek. Na tym jednak problemy mężczyzny się nie kończą. Kielczanin był poszukiwany listem gończym do odbycia kary za przestępstwa narkotykowe, a podczas czynności w jego samochodzie ujawniono elementy rolety antywłamaniowej, która pochodziła z opuszczonych budynków. Teraz odpowie dodatkowo za kradzież.
Dodano: 19.09.2023 -
Odpowie za uszkodzenie pojazdu
Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 37-latkowi z gminy Daleszyce, który w minioną niedzielę, rzucił petardą w stronę zaparkowanego pojazdu. Mężczyzna już usłyszał zarzut niszczenia mienia.
Dodano: 19.09.2023 -
O bezpieczeństwie podczas festynu rodzinnego
W minioną niedzielę na Stadionie Leśnym w Kielcach odbył się „Festyn Staszicowski”. Organizatorem inicjatywy było Świętokrzyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Stanisława Staszica w Kielcach. Obecni na wydarzeniu funkcjonariusze kieleckiej komendy przeprowadzali rozmowy profilaktyczne na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Dodano: 18.09.2023 -
Spotkanie z rodzicami uczniów
Czym jest cyberprzemoc, jakie są współczesne cyberzagrożenia, w jaki sposób uchronić swoje dziecko przed używkami – papierosy, alkohol, narkotyki, a także odpowiedzialność prawna osób nieletnich, były tematem spotkania funkcjonariuszy Komisariatu Policji I z rodzicami uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach.
Dodano: 18.09.2023 -
Bezpieczna jesień życia
„Bezpieczna jesień życia” to nazwa projektu jaki realizuje ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Osób Starszych „Aktywni+”, działające na terenie gminy Zagnańsk Stowarzyszenie „Sukurs”. Realizatorzy projektu zaprosili do współpracy funkcjonariuszy z Komisariatu Policji I w Kielcach, celem przeprowadzenia pogadanki z Seniorami na temat ich bezpieczeństwa.
Dodano: 18.09.2023