Aktualności

Czujność nastoletniego kielczanina i szybkie działanie służb

Data publikacji 08.08.2024

Dzięki właściwej postawie 16-letniego kielczanina i szybkiemu współdziałaniu policjantów z Kielc, Łaska i Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Warszawie zostało ustalone miejsce zamieszkania młodego internauty, który znajdował się w kryzysie emocjonalnym. Podczas wymiany korespondencji dał on do zrozumienia kielczaninowi, że może podjąć dramatyczną decyzję.

W środę wczesnym rankiem, kilkanaście minut po godzinie 5:00 z dyżurnym kieleckiej komendy skontaktował się 16-latek. Nastolatek informował, że na jednej z internetowych platform, podczas kilkugodzinnej rozmowy z innym szesnastolatkiem, tamten dał do zrozumienia, że chce odebrać sobie życie. Młody kielczanin próbował go odwieść od tak niepokojących myśli, jednak gdy zorientował się, że jest to nieskuteczne, a jego rozmówca stał się niedostępny powiadomił policjantów. Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji IV w Kielcach, którzy posiadali tylko tzw. nick internetowego rozmówcy. Funkcjonariusze nawiązali kontakt z funkcjonariuszami z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Warszawie, którzy w niedługim czasie ustalili, skąd pochodzi nastolatek. Jak się okazało to mieszkaniec powiatu łaskiego, do którego na czas dotarli tamtejsi stróże prawa. Dzięki skutecznej współpracy i szybkiemu działaniu policjantów z komend w Kielcach, Łasku oraz CBZC w Warszawie, nastolatek na czas trafił pod opiekę lekarzy.

Myśli samobójcze mogą dotknąć każdego, niezależnie od wieku, dochodów czy sytuacji rodzinnej. Nie jest to stan, który należy bagatelizować. Skontaktuj się z najbliższą Poradnią Zdrowia Psychicznego, Centrum Interwencji Kryzysowej lub skorzystaj z telefonów zaufania. Pracujące tam osoby są przygotowane, aby Cię wysłuchać.
- 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, czynny całodobowo
- 116 123 – Bezpłatny Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych
- 800 70 22 22 – Całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym Fundacji ITAKA
- 800 080 222 – Całodobowa Bezpłatna Infolinia dla Dzieci i Młodzieży, Rodziców oraz Nauczycieli.
Pamiętaj - w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, pilnie zadzwoń na numer alarmowy 112.


Opr. MPK
Źródło KMP w Kielcach

 

Powrót na górę strony