Przejęli znaczne ilości narkotyków - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Przejęli znaczne ilości narkotyków

Data publikacji 04.05.2021

Zabezpieczenie ponad 500 gramów amfetaminy i blisko 40 gramów marihuany – to efekt przeprowadzonej w czwartek realizacji kryminalnych z Komisariatu Policji II w Kielcach. W tej sprawie zatrzymany został 38- letni mieszkaniec miasta, który wkrótce stanie przed sądem.

Od jakiegoś czasu funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego komisariatu przy ul. Kołłątaja przyglądali się działalności 38- latka. Informacje posiadane przez mundurowych wskazywały, że mężczyzna ten może posiadać narkotyki. Do sprawdzenia tych podejrzeń stróże prawa przystąpili w czwartkowe popołudnie. W trakcie przeszukania jednego z mieszkań na kieleckim Czarnowie, kryminalni co chwilę ujawniali kolejne skrytki z zabronionymi substancjami. Łącznie policjanci zabezpieczyli 508 gramów białego proszku, który po przebadaniu okazał się amfetaminą. Mundurowi przejęli także 38 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Zabezpieczone substancje trafiły do laboratoryjnych badań, a mężczyzna do policyjnego aresztu.

38- latek decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem i musi wpłacić poręczenie majątkowe. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • Zabezpieczone narkotyki