Przerwana nieodpowiedzialna jazda - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Przerwana nieodpowiedzialna jazda

Data publikacji 19.04.2021

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy zatrzymali w sobotnie popołudnie 60-latka. Mężczyzna kierował fordem, mając w swoim organizmie 3,3 promila alkoholu. Ponadto nieodpowiedzialny kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zmusił policjantów do pościgu. W ostatni weekend na terenie miasta i powiatu kieleckiego zatrzymano sześciu kierujących pod wpływem alkoholu.

W sobotnie popołudnie mundurowi z kieleckiej drogówki kontrolowali ruch w miejscowości Złota Woda. Przed godziną 15 zwrócili uwagę na jadącego tzw. wężykiem forda. Funkcjonariusze podali sygnały do zatrzymania, ale będący za kierownicą mężczyzna zignorował je i rozpoczął ucieczkę. Policjanci ruszyli w pościg, który zakończył się w Makoszynie. Za kierownicą forda siedział 60-latek, z którym bardzo trudno było się porozumieć. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 3,3 promila w swoim organizmie. Jego zachowanie oceni teraz sąd, a grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

W ostatni weekend na terenie miasta i powiatu kieleckiego policjanci zatrzymali 6 osób, kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach