Szybko rozwiązali zagadkę włamania - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Szybko rozwiązali zagadkę włamania

Data publikacji 19.04.2021

O włamanie do altany działkowej i kradzież jest podejrzany 49-letni mieszkaniec miasta. Jego piątkowe zatrzymanie jest efektem pracy kryminalnych z Komisariatu Policji IV w Kielcach. Policjanci ustalili, że mężczyzna ten ukradł m.in. ubrania, artykuły tytoniowe i drobne przedmioty, warte łącznie 700 złotych. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 kwietnia.

W ubiegły poniedziałek do komisariatu przy ul. Śniadeckich zgłosił się 57-latek. Mężczyzna poinformował policjantów, że ktoś włamał się do należącej do niego altany na terenie ogródków działkowych. Kryminalni, którzy pojechali na miejsce potwierdzili fakt, że ktoś przeciął kłódkę, splądrował wnętrze i zabrał drobne rzeczy. Zgłaszający potwierdził brak ubrań, maszynki do tytoniu, a także innych wyrobów tytoniowych. Swoje straty pokrzywdzony wycenił na 700 złotych. Śledczy, pomimo niewielu informacji, bardzo szybko wpadli na właściwy trop. Podejrzenia padły na doskonale znanego mundurowym 49-latka. W piątek stróże prawa zatrzymali kielczanina, który trafił na przesłuchanie.

Śledczy z Komisariatu Policji IV w Kielcach przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi nawet do 10 lat za kratkami.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach