Kościelny włamywacz - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Kościelny włamywacz

Data publikacji 13.04.2021

Stróże prawa z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy zatrzymali w poniedziałek 49- letniego mieszkańca miasta. Śledczy ustalili, że mężczyzna ten pod koniec marca tego roku ukradł z jednego z kościołów skarbonę z datkami. Zatrzymany będzie odpowiadał za kradzież z włamaniem, a grozi mu do 10 lat więzienia.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, dowiedzieli się o kradzieży skarbony kościelnej. Do zdarzenia miało dojść pod koniec marca tego roku, w jednej ze świątyń mieszczących się w dzielnicy Czarnów. Kryminalni ustalili, że nieznany sprawca wyniósł z kościoła drewnianą skarbonę, zabezpieczoną kłódką, którą zerwał i opróżnił z datków. Szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem mógł mieć 49- letni mieszkaniec osiedla. Mężczyzna ten w przeszłości wielokrotnie tłumaczył się policjantom ze swojego bynajmniej nie zgodnego z prawem zachowania. Funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu złożyli podejrzanemu wizytę w poniedziałkowy poranek. Mężczyzna został zatrzymany.

49- latek przyznał się do kradzieży z włamaniem i jego zachowanie wkrótce oceni sąd. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • Zatrzymany mężczyzna
  • odzyskana skarbonka