Zarzuty dla 31- latka - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Zarzuty dla 31- latka

Data publikacji 12.04.2021

Kryminalni z Komisariatu Policji II w Kielcach zatrzymali mieszkańca miasta. Śledczy ustalili, że 31- latek w miniony czwartek na osiedlu Ślichowice dokonał rozboju na 22- latku, który stracił telefon komórkowy. Chwilę później napastnik próbował wciągnąć do samochodu 11- latka. Podejrzany wpadł w ręce policjantów w piątek.

Do przedmiotowych zdarzeń doszło w ostatni czwartek, około godziny 19:30, na osiedlu Ślichowice. Najpierw podejrzany mężczyzna zaatakował 22- latka, któremu siłą zabrał telefon komórkowy, warty 700 złotych. Po tym zajściu sprawca odjechał i chwilę później, na innej ulicy zaczepił grupę małoletnich. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, napastnik w pewnym momencie siłą próbował wciągnąć do samochodu 11- latka, jednak nie udało mu się to, ze względu na postawę chłopca i przechodnia.

Kryminalni z komisariatu przy ul. Kołłątaja szybko ustalili dane napastnika, który został zatrzymany już w piątek. Okazał się nim 31- letni kielczanin, w przeszłości już notowany. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania pozbawienia wolności, naruszenia nietykalności cielesnej oraz rozboju. Zatrzymanemu grozi nawet 20- letni pobyt za kratkami.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach