Po nitce do kłębka - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Po nitce do kłębka

Data publikacji 07.04.2021

Policjanci z chęcińskiego komisariatu współpracując z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy, zatrzymali w ubiegłym tygodniu czterech mężczyzn, u których zabezpieczyli narkotyki. Do badań laboratoryjnych trafiło blisko 70 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

W przedświąteczną środę funkcjonariusze z komisariatu w Chęcinach skontrolowali zaparkowany w kompleksie leśnym pojazd marki BMW. W aucie znajdowało się dwóch mieszkańców powiatu kieleckiego. W trakcie prowadzonej kontroli policjanci znaleźli przy 27 i 25-latku porcję białego proszku i 4 gramy suszu, wstępnie zakwalifikowanego jako marihuana. Mundurowi z Chęcin po podjęciu współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy, szybko ustalili u kogo zaopatrywali zatrzymani. W toku dalszych czynności policjanci namierzyli 25-latka z podkieleckiej miejscowości, w mieszkaniu którego już w pierwszych czynnościach zabezpieczyli 6 gramów marihuany. Dalsze czynności doprowadziły na strych domu, gdzie był zameldowany mężczyzna. Tam funkcjonariusze znaleźli specjalnie przygotowany namiot wraz z wyposażeniem służącym do produkcji środków odurzających, nasiona oraz 60 gramów suszu brunatno zielonego wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Jak się okazało mężczyzna nie prowadził uprawy sam. Podczas jego nieobecności plantacją zajmował się 24-letni mieszkaniec gminy Piekoszów. Łącznie w tej sprawie zatrzymane zostały cztery osoby.

Zabezpieczone substancje trafiły do laboratoryjnych badań. Jeśli potwierdzą one wyniki wstępnego testu, wówczas wszyscy mężczyźni mogą usłyszeć zarzuty.

 

Opr. MPK

Źródło KMP w Kielcach

  • zabezpieczone narkotyki

Opis filmu: ukryta plantacja

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.23 MB)