Świąteczny koszyczek wypełnili zarzutami - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Świąteczny koszyczek wypełnili zarzutami

Data publikacji 02.04.2021

Funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy, wspólnie z kryminalnymi z Komisariatu Policji w Morawicy zatrzymali w czwartek dwóch mężczyzn, podejrzanych o szereg przestępstw. Śledczy ustalili, że 20-latek ma na swoim koncie kradzież 11 akumulatorów i katalizator. Z kolei 29-latek odpowie przed sądem za kradzieże paliwa na terenie Kielc, Miechowa i gminy Morawica oraz kierowanie pojazdem pomimo aktywnego zakazu.

Wszystko zaczęło się 17 marca tego roku, gdy do morawickiego komisariatu zgłosił się właściciel ciężarówek. Mężczyzna zgłosił kradzież 11 akumulatorów, których wartość oszacował na 6200 złotych. Ponadto okazało się, że honda, należąca do pokrzywdzonego miała usunięty przez nieznanego sprawcę katalizator. O zgłoszeniu dowiedzieli się także mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy na co dzień zwalczają przestępczość przeciwko mieniu. Kryminalni mieli już swoje typy i wzięli pod lupę 20-letniego mieszkańca gminy Chmielnik, który miał już w przeszłości liczne problemy z prawem. Gdy w czwartek policjanci z Morawicy i Kielc pojechali zatrzymać podejrzanego, zwrócili uwagę, że w jadącym audi siedział właśnie 20-latek. Ponadto niemieckie auto prowadził również doskonale znany policjantom 29-letni kielczanin, a sam samochód często służył do kradzieży paliw na stacjach benzynowych. Mundurowi zatrzymali obu mężczyzn, bowiem okazało się, że starszy z nich zgodnie z sądowym zakazem, do 10 kwietnia tego roku w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę. Duet trafił na przesłuchanie.

Śledczy ustalili, że 20-latek ukradł łącznie 11 akumulatorów i katalizator samochodowy. Swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości łącznie 8800 złotych. Z kolei nieposłuszny kierowca  od listopada 2020 roku do końca marca, siedmiokrotnie zatankował paliwo na stacjach w Kielcach, Miechowie i na terenie gminy Morawica, za które nie zapłacił. Ponadto odpowie przed sądem za niestosowanie się do zakazu. Obu zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • Zatrzymany mężczyzna
  • Zatrzymany mężczyzna