Do ustalenia sprawcy wystarczyła doba - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Do ustalenia sprawcy wystarczyła doba

Data publikacji 31.03.2021

O przywłaszczenie 900 złotych jest podejrzana 63-letnia mieszkanka gminy Morawica. Kryminalni z miejscowego komisariatu ustalili, że kobieta w ostatnią niedzielę znalazła portfel z dokumentami i pieniędzmi. Zachowanie zatrzymanej we wtorek kobiety wkrótce oceni sąd.

W poniedziałek do Komisariatu Policji w Morawicy zgłosił się 34-latek. Mężczyzna poinformował mundurowych, że w niedzielę, najprawdopodobniej na terenie jednego z marketów na podległym terenie zgubił portfel. Jeszcze tego samego dnia, do jego domu zapukała młoda kobieta, która oddała mu portmonetkę. W środku były dokumenty, brakowało jednak pieniędzy w kwocie 900 złotych. Śledczy z Referatu Kryminalnego miejscowego komisariatu szybko ustalili, gdzie pokrzywdzony stracił portfel. Policjanci dotarli m.in. do nagrania monitoringu, na którym widać, jak starsza kobieta podnosi znalezisko i wychodzi ze sklepu. Ustalenie i zatrzymanie sprawczyni przywłaszczenia nie zajęło kryminalnym wiele czasu. Już we wtorek mundurowi zapukali do drzwi 63-latki, która została zatrzymana. W trakcie przeszukania śledczy odzyskali przywłaszczoną gotówkę.

Kobieta usłyszała już zarzuty, a jej zachowanie wkrótce oceni sąd. Za przywłaszczenie polskie prawo przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • Banknoty