Kolejne narkotykowe zatrzymania - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Kolejne narkotykowe zatrzymania

Data publikacji 19.02.2021

Dwóch mieszkańców Kielc zostało w czwartek zatrzymanych, w związku z posiadaniem środków odurzających. Popołudniu policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ujawnili środek 4CMC u 32- latka. Z kolei 35- latek wpadł wieczorem w ręce mundurowych Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z komisariatu przy ul. Kołłątaja. Ten mężczyzna miał amfetaminę i marihuanę.

Czwartek był kolejnym dniem skutecznej walki funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach z narkotykowym procederem. Pierwszym z zatrzymanych był 32- letni mieszkaniec osiedla Świętokrzyskiego. Na jego trop wpadli mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli w lodówce 33 gramy białego proszku, który po przebadaniu okazał się nową substancją zabronioną 4CMC.

Z kolei około 22:30 patrolowcy z Komisariatu Policji II w Kielcach sprawdzając rejon osiedla Pod Dalnią zwrócili uwagę na zapalone światłą w piwnicy jednego z bloków. Chcąc sprawdzić, czy wszystko jest w porządku policjanci weszli do budynku i od razu poczuli charakterystyczny zapach narkotyku. W piwnicy stróże prawa napotkali 35- latka, który na ich widok zaczął zachowywać się bardzo nerwowo. Powody ukryte były w jego kurtce, ale policjanci je odnaleźli. To 3 woreczki foliowe, zawierające łącznie 5 gramów marihuany i 10 gramów amfetaminy.

Za posiadanie narkotyków polskie prawo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki