Aktualności

„Niech Wasz trud i zaangażowanie zawsze znajdują uznanie” - Święto Policji w kieleckiej komendzie

Data publikacji 23.07.2020

24 lipca 1919 roku została powołana do życia Policja Państwowa. Rokrocznie tego dnia polscy policjanci obchodzą swoje święto. Dzisiaj uroczysta zbiórka z tej okazji odbyła się w kieleckiej komendzie. W uroczystości wziął udział Komendant Miejski Policji w Kielcach insp. Tomasz Śliwiński wraz z zastępcami i kadrą kierowniczą, Prezydent Miasta Kielce i Starosta Kielecki.

Obchody Święta Policji w kieleckiej komendzie rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w Kościele Akademickim im. Św. Jana Pawła II w Kielcach, która sprawowana była w intencji funkcjonariuszy i pracowników oraz ich rodzin. Następnie, o godzinie 11 odbyła się uroczysta zbiórka, która rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Miejskiemu Policji w Kielcach insp. Tomaszowi Śliwińskiemu przez dowódcę uroczystości podkom. Pawła Kunderę. Kolejnym punktem było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe 40 funkcjonariuszom. Łącznie w tym roku awans na wyższy stopień otrzymało 239 kieleckich policjantów. W trakcie apelu Starosta Kielecki wręczył wyróżnienia 4 funkcjonariuszom, a Prezydent Miasta Kielce przekazał dla jednostek nowoczesny sprzęt informatyczny.

Życzenia z okazji tegorocznego Święta Policji złożyli obecnym Prezydent Kielc Bogdan Wenta, vicestarosta kielecki Tomasz Pleban oraz Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów asp. szt. Ryszard Skrzątek.

Na koniec do zebranych zwrócił się Komendant Miejski Policji w Kielcach insp. Tomasz Śliwiński, który odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach skierowany do funkcjonariuszy i policjantów. W swoim wystąpieniu komendant Śliwiński podkreślił, że celem każdego policjanta jest służba drugiemu człowiekowi i za to wszyscy dzisiaj kierują do nich słowa uznania.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach